Hakkımda

Biz Kimiz?

Kendini iyileşmeye adamış bir sağlık elçisi

Alüminyum bir tüpün içerisinde, beş yıl havada kaldıktan sonra baş gösteren çeşitli sağlık problemleri nedeniyle ( bel düzleşmesi, boyun ağrıları vs.) mesleği bırakmak durumunda kalmış ve durumu düzeltmek amacıyla çeşitli alternatifler ararken pilatesle tanışmış olan eğitmenimiz Esin Orcan, aslında eski bir gazetecidir. Mezun olduktan sonra pek çok meslek icra etmiş fakat hiçbirinin kendisine uygun olmadığını fark ederek pilateste karar kılmıştır.” Sevdiğin işi seçersen hiçbir zaman çalışmak zorunda kalmazsın” düsturundan yola çıkarak aldığı kararlar kendisini, kendi butik stüdyosunu kurma yoluna kadar götürmüştür. Hem kendi sağlık sorunlarının üstesinden gelmek, hem de aynı dertten muzdarip kişileri yaşadıkları bu sıkıntılı durumdan kurtarmak esas amacıdır.

Eğitimimiz nereden?

1976 yılında işe ‘reformer’ tasarımları yaparak başlayan ve daha sonrasında pilatesin mucidi ve kurucusu Joseph Pilates’in kendi öğrencileriyle devam eden Ken Endelman tarafından, Amerika’nın California eyaletinde kurulan Balanced Body University tarafından sertifikalandırılmıştır. Balanced Body; gereçerliliği tüm dünya ülkeleri tarafından tanınan ve pilates alanında üniversite kurmuş en büyük yetkili kurumdur. An itibarı ile eğitimlerine devam ederken, dünyanın pek çok ülkesinde kullanılan reformer isimli aletleri de tasarlamaya deva etmektedir.

Pilates ve reformer pilates

Zihin ile bedeni dengeleme amaçlı bir çalışma prensibine sahip olan pilates egzersiz sistemi, aynı zamanda vücudun bozulan fonksiyonlarını da tamir etmek istemektedir. İkinci dünya savaşı sonrasında sakatlanan askerlerin tedavi edildiği bir merkez oluşturan Joseph Pilates, kendi tasarımı olan reformer’ı ilk burada kullandı. Verdiği muazzam sonuçlara şahit olan öğrencileri, dünyanın pek çok tarafına yayılarak bu harika sistemin günümüze ulaşmasını sağladılar. Vücutta bulunan derin, orta ve yüzey kasların tamamını çalıştıran bu sistem; bel fıtığı, fibromiyalji, boyun düzleşmesi, sırt ağrıları, duruş bozuklukları ve hatta yeme bozuklukları gibi pek çok ciddi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılmakta. Bunun yanında çok hızlı bir sıkılaşma sağlıyor. Reformer pilates yapmaya başladıktan kısa bir süre sonra çevrenizdeki insanlar tarafından: “sen kendine bir şey mi yaptın”? yada “sen bu ara bayağı zayıfladın, şahane görünüyorsun” benzeri yorumlara maruz kalmanız oldukça mümkün.

Pilates ve beslenme

Her egzersiz sisteminde olduğu gibi pilateste de hızlı sonuç alabilmek için doğru beslenme oldukça önemlidir. Bildiğiniz üzere diyet ve spor birbirine doğrudan bağlı olan konular. Bu anlamda, üyelerimize daha kaliteli hizmet verebilmek ve istenilen sonuçlara daha hızlı ulaşmalarını sağlamak amacıyla pilates ile birlikte “beslenme danışmanlığı” hizmeti de veriyoruz. Başta bahsettiğimiz sağlık elçisi görevi de burada başlıyor. Pilatessin olarak amacımız, yalnızca sizi zayıflatmak değil; aynı zamanda daha kaliteli ve sağlıklı bir yaşam standardına sahip olmanızı sağlamak. Günümüzde yapılan araştırmalar her gün tükettiğimiz ekmek, rafine şeker, işlenmiş gıdalar, paketli ürünler gibi yiyeceklerin sağlığımız üzerindeki olumsuz etkilerini gittikçe ön plana çıkarmakta. Bu anlamda yaşam kalitenizi arttırabilmek ve doğru beslenme konularında da sizleri destekliyoruz çünkü biz;’tek bir hayatımız var ve onu en iyi şekilde yaşamakla yükümlüyüz’e inanıyoruz.

Pilatesi bir de kazan-kazan prensibiyle deneyin

Yaptığı işe “sıradan bir iş işte” gözüyle bakmayan eğitmenimiz insanla çalıştığının farkında ve çalıştığı kişinin hayatında bir ‘fark yaratarak’ ilerlemekte kararlı. Kendisini, piyasada bulunan pek çok pilates eğitmeninden farklı kılan özellik de bu. Kendini gelişime ve öğrenmeye adamış ve her an daha bilinçli bir eğitmen olma yönünde ilerlerken, çalıştığı kişilere farklı bakış açıları ve daha sağlıklı ve zinde bir yaşam anlayışı kazandırmakta kararlı. Beslenme danışmanlığı ile yaratılmış en mükemmel mekanizma olan vücudunuzu beslerken, reformer pilates ile de çeşitli sağlık sorunlarından ve fazlalıklarınızdan kurtularak hayal ettiğiniz bedene ulaşma yolunda size yardımcı olabilmek ise hayattaki en büyük amacı.

1
Selam👋
Sana nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by